Na zdjęciach widać Górce, a konkretnie ich część położoną na zachód od ul. Powstańców Śląskich. Obszar do końca lat 80-tych był raczej słabo wykorzystywany, na starszym zdjęciu widać resztki obiektów przemysłowych w zachodniej części obecnego osiedla. Duży obiekt handlowy w centrum to jeden najstarszych hipermarketów w Warszawie - otwarty jako Hit w pierwszej połowie lat 90-tych.
Z czasem cały teren zabudowano chaotycznie blokami mieszkalnymi. Osiedle nie powstawało według spójnego planu - układ bloków odzwierciedla stare podziały nieruchomości (np. przebieg dawnej bocznicy kolejowej - po łuku na tyłach centrum handlowego, zlikwidowana w 2005 r.). Za rozwojem budownictwa nie nadążyła infrastruktura - ul. Pełczyńskiego, która przecina centrum zdjęcia równoleżnikowo, została otwarta na całej długości dopiero w 2015 r.
Na starszym zdjęciu wszystkie ulice okalające osiedle są jednopasmowe. W międzyczasie ul. Górczewska stała się główną arterią łączącą Bemowo z centrum Warszawy - rozbudowano do kilku pasów ruchu w każdym kierunku. Największą drogową zmianą było otwarcie trasy S8. Trasę przecinają kładki dla pieszych i ulice Lazurowa i Powstańców Śląskich z torowiskiem tramwajowym.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz